2225J6300151JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225J6300151JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 630V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
2225J6300151JCT
Knowles Syfer 2225J6300151JCT
150pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300151JCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225J6300151JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm