2225J6300151GCR
Mfr.Part #
2225J6300151GCR
Description
CAP CER 150PF 630V C0G/NP0 2225
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225J6300151GCR
Knowles Syfer 2225J6300151GCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 150pF