2225J6300151FCT
Mfr.Part #
2225J6300151FCT
Description
CAP CER 150PF 630V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
150pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Datasheets
2225J6300151FCT
Knowles Syfer 2225J6300151FCT
150pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300151FCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225J6300151FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm