2225J6300124MXR
Mfr.Part #
2225J6300124MXR
Description
CAP CER 0.12UF 630V X7R 2225
Capacitance :
0.12μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
2225J6300124MXR
Knowles Syfer 2225J6300124MXR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.12muF