2225J6300123MXT
Mfr.Part #
2225J6300123MXT
Description
CAP CER 0.012UF 630V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
0.012µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225J6300123MXT
Knowles Syfer 2225J6300123MXT
0.012μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300123MXT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
2225J6300123MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm