2225J5K00151GCT
Mfr.Part #
2225J5K00151GCT
Description
CAP CER 150PF 5KV C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
150pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225J5K00151GCT
Knowles Syfer 2225J5K00151GCT
150pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5K00151GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225J5K00151GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm