2225J5K00122MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225J5K00122MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 5KV X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1200pF
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225J5K00122MXR
Knowles Syfer 2225J5K00122MXR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 1200pF