2225J5K00120JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225J5K00120JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 5KV C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
12pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225J5K00120JCT
Knowles Syfer 2225J5K00120JCT
12pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5K00120JCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2225J5K00120JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm