2225J5K00102MXT
Mfr.Part #
2225J5K00102MXT
Description
CAP CER 1000PF 5KV X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1000pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J5K00102MXT
Knowles Syfer 2225J5K00102MXT
1000pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5K00102MXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225J5K00102MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm