2225J5K00101JCT
Mfr.Part #
2225J5K00101JCT
Description
CAP CER 100PF 5KV C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
2225J5K00101JCT
Knowles Syfer 2225J5K00101JCT
100pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5K00101JCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225J5K00101JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm