2225J5K00100JCT
Mfr.Part #
2225J5K00100JCT
Description
CAP CER 10PF 5KV C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Capacitance :
10pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225J5K00100JCT
Knowles Syfer 2225J5K00100JCT
10pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5K00100JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225J5K00100JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm