2225J5K00100FCT
Mfr.Part #
2225J5K00100FCT
Description
CAP CER 10PF 5KV C0G/NP0 2225
Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225J5K00100FCT
Knowles Syfer 2225J5K00100FCT
10pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5K00100FCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225J5K00100FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm