2225J5000824MDT
Mfr.Part #
2225J5000824MDT
Description
CAP CER 0.82UF 500V X7R 2225
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
0.82µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Published :
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225J5000824MDT
Knowles Syfer 2225J5000824MDT
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.82muF