2225J5000823KDR
Mfr.Part #
2225J5000823KDR
Description
CAP CER 0.082UF 500V X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability
Published :
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.082µF
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2225J5000823KDR
Knowles Syfer 2225J5000823KDR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.082muF