2225J5000823JXT
Mfr.Part #
2225J5000823JXT
Description
CAP CER 0.082UF 500V X7R 2225
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
0.082µF
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225J5000823JXT
Knowles Syfer 2225J5000823JXT
0.082μF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5000823JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225J5000823JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm