2225J5000822KXT
Mfr.Part #
2225J5000822KXT
Description
CAP CER 8200PF 500V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
8200pF
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225J5000822KXT
Knowles Syfer 2225J5000822KXT
8200pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5000822KXT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
2225J5000822KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm