2225J5000822KCT
Mfr.Part #
2225J5000822KCT
Description
CAP CER 8200PF 500V C0G/NP0 2225
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
8200pF
Voltage - Rated :
500V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J5000822KCT
Knowles Syfer 2225J5000822KCT
8200pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5000822KCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225J5000822KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm