2225J5000822JXT
Mfr.Part #
2225J5000822JXT
Description
CAP CER 8200PF 500V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
8200pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225J5000822JXT
Knowles Syfer 2225J5000822JXT
8200pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5000822JXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2225J5000822JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm