2225J5000822FFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225J5000822FFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8200PF 500V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
8200pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Datasheets
2225J5000822FFR
Knowles Syfer 2225J5000822FFR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 8200pF