2225J5000822FCR
Mfr.Part #
2225J5000822FCR
Description
CAP CER 8200PF 500V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
1 (Unlimited)
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Capacitance :
8200pF
Datasheets
2225J5000822FCR
Knowles Syfer 2225J5000822FCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 8200pF