2225J5000821MDT
Mfr.Part #
2225J5000821MDT
Description
CAP CER 820PF 500V X7R 2225
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
820pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J5000821MDT
Knowles Syfer 2225J5000821MDT
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 820pF