2225J5000821KFT
Mfr.Part #
2225J5000821KFT
Description
CAP CER 820PF 500V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Capacitance :
820pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225J5000821KFT
Knowles Syfer 2225J5000821KFT
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 820pF