2225J5000821GCR
Mfr.Part #
2225J5000821GCR
Description
CAP CER 820PF 500V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
820pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225J5000821GCR
Knowles Syfer 2225J5000821GCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 820pF