2225J5000821FFR
Mfr.Part #
2225J5000821FFR
Description
CAP CER 820PF 500V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J5000821FFR
Knowles Syfer 2225J5000821FFR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 820pF