2225J5000820KCR
Mfr.Part #
2225J5000820KCR
Description
CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±10%
Capacitance :
82pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2225J5000820KCR
Knowles Syfer 2225J5000820KCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 82pF