2225J5000820GFR
Mfr.Part #
2225J5000820GFR
Description
CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±2%
Published :
Capacitance :
82pF
Datasheets
2225J5000820GFR
Knowles Syfer 2225J5000820GFR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 82pF