2225J5000820FFT
Mfr.Part #
2225J5000820FFT
Description
CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
82pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225J5000820FFT
Knowles Syfer 2225J5000820FFT
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 82pF