2225J5000820FFR
Mfr.Part #
2225J5000820FFR
Description
CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
82pF
Datasheets
2225J5000820FFR
Knowles Syfer 2225J5000820FFR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 82pF