2225J5000684MXR
Mfr.Part #
2225J5000684MXR
Description
CAP CER 0.68UF 500V X7R 2225
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.68µF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225J5000684MXR
Knowles Syfer 2225J5000684MXR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.68muF