2225J5000683KDT
Mfr.Part #
2225J5000683KDT
Description
CAP CER 0.068UF 500V X7R 2225
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.068μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
500V
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability
Datasheets
2225J5000683KDT
Knowles Syfer 2225J5000683KDT
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.068muF