2225J5000683JXT
Mfr.Part #
2225J5000683JXT
Description
CAP CER 0.068UF 500V X7R 2225
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
0.068μF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225J5000683JXT
Knowles Syfer 2225J5000683JXT
0.068μF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5000683JXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2225J5000683JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm