2225J5000682KFR
Mfr.Part #
2225J5000682KFR
Description
CAP CER 6800PF 500V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
6800pF
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J5000682KFR
Knowles Syfer 2225J5000682KFR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 6800pF