2225J5000682JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225J5000682JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 500V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Capacitance :
6800pF
Datasheets
2225J5000682JCT
Knowles Syfer 2225J5000682JCT
6800pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5000682JCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225J5000682JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm