2225J5000682GCT
Mfr.Part #
2225J5000682GCT
Description
CAP CER 6800PF 500V C0G/NP0 2225
Capacitance :
6800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±2%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225J5000682GCT
Knowles Syfer 2225J5000682GCT
6800pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5000682GCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225J5000682GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm