2225J5000681JXT
Mfr.Part #
2225J5000681JXT
Description
CAP CER 680PF 500V X7R 2225
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
680pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225J5000681JXT
Knowles Syfer 2225J5000681JXT
680pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5000681JXT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2225J5000681JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm