2225J5000681JCR
Mfr.Part #
2225J5000681JCR
Description
CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
680pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
2225J5000681JCR
Knowles Syfer 2225J5000681JCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 680pF