2225J5000681FCR
Mfr.Part #
2225J5000681FCR
Description
CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
500V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
680pF
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J5000681FCR
Knowles Syfer 2225J5000681FCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 680pF