2225J5000680KFT
Mfr.Part #
2225J5000680KFT
Description
CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
68pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J5000680KFT
Knowles Syfer 2225J5000680KFT
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 68pF