2225J5000563MXR
Mfr.Part #
2225J5000563MXR
Description
CAP CER 0.056UF 500V X7R 2225
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.056μF
Datasheets
2225J5000563MXR
Knowles Syfer 2225J5000563MXR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.056muF