2225J5000562MXT
Mfr.Part #
2225J5000562MXT
Description
CAP CER 5600PF 500V X7R 2225
Capacitance :
5600pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225J5000562MXT
Knowles Syfer 2225J5000562MXT
5600pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5000562MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225J5000562MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm