2225J5000562MXR
Mfr.Part #
2225J5000562MXR
Description
CAP CER 5600PF 500V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
5600pF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J5000562MXR
Knowles Syfer 2225J5000562MXR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 5600pF