2225J5000562MDT
Mfr.Part #
2225J5000562MDT
Description
CAP CER 5600PF 500V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
5600pF
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2225J5000562MDT
Knowles Syfer 2225J5000562MDT
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 5600pF