2225J5000562KXT
Mfr.Part #
2225J5000562KXT
Description
CAP CER 5600PF 500V X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
5600pF
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225J5000562KXT
Knowles Syfer 2225J5000562KXT
5600pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5000562KXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225J5000562KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm