2225J5000562KDT
Mfr.Part #
2225J5000562KDT
Description
CAP CER 5600PF 500V X7R 2225
Applications :
High Reliability
Capacitance :
5600pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Published :
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225J5000562KDT
Knowles Syfer 2225J5000562KDT
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 5600pF