2225J5000562KCR
Mfr.Part #
2225J5000562KCR
Description
CAP CER 5600PF 500V C0G/NP0 2225
Capacitance :
5600pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2225J5000562KCR
Knowles Syfer 2225J5000562KCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 5600pF