2225J5000562JXT
Mfr.Part #
2225J5000562JXT
Description
CAP CER 5600PF 500V X7R 2225
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
5600pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225J5000562JXT
Knowles Syfer 2225J5000562JXT
5600pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5000562JXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
2225J5000562JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm