2225J5000562JDR
Mfr.Part #
2225J5000562JDR
Description
CAP CER 5600PF 500V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
5600pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Applications :
High Reliability
Datasheets
2225J5000562JDR
Knowles Syfer 2225J5000562JDR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 5600pF