2225J5000562JCT
Mfr.Part #
2225J5000562JCT
Description
CAP CER 5600PF 500V C0G/NP0 2225
Capacitance :
5600pF
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2225J5000562JCT
Knowles Syfer 2225J5000562JCT
5600pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J5000562JCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225J5000562JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm