2225J5000562JCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225J5000562JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5600PF 500V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
5600pF
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
2225J5000562JCR
Knowles Syfer 2225J5000562JCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 5600pF