2220Y6300822GCT
Mfr.Part #
2220Y6300822GCT
Description
CAP CER 8200PF 630V C0G/NP0 2220
Capacitance :
8200pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y6300822GCT
Knowles Syfer 2220Y6300822GCT
FlexiCap™ 8200pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y6300822GCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2220Y6300822GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm